Podstawka pod monitor — niezastąpiony regał na Twoje biurko

  Podstawka pod monitor — niezastąpiony regał na Twoje biurko

  Średnia ilość czasu spędzanego przed ekranem komputera znacząco się wydłuża. Odkąd praca zdalna stała się normą — nikogo to już nie dziwi. Często jednak zapominamy o tym, jaki wpływ może mieć to na nasze zdrowie. Refleksja przychodzi dopiero w momencie pojawienia się przykrych dolegliwości. Bóle szyi, karku i pleców – to tylko niektóre symptomy, które mogą doskwierać nam w wyniku długotrwałego siedzenia przed monitorem. Z tego względu warto odpowiednio wcześnie zadbać o komfort swojej pracy. Taką drobną, a jednocześnie ogromną zmianą może okazać się zakup podstawki pod monitor. Dlaczego? Sprawdź koniecznie!

  Podstawka pod monitor dla zdrowia i komfortu pracy

  Problem nieprawidłowej postawy ciała podczas pracy przy komputerze dotyczy znacznej części populacji. Nieprzystosowane stanowisko pracy; niskie biurko, nieergonomiczne siedzisko, a do tego nieprawidłowe ustawienie monitora i kłopoty gotowe. Być może nieświadomie ignorujemy fakt, iż praca biurowa wiąże się ze spędzaniem w pozycji siedzącej średnio 8 godzin dziennie. Oznacza to, że przez osiem godzin, czyli aż 1/3 doby, nasz kręgosłup narażany jest na ciągłe napięcie i nadmiarowe obciążenie. Na konsekwencje nie trzeba długo czekać. Bóle kręgosłupa, męczące napięcie mięśni, a nawet problemy z koncentracją – to pierwsze sygnały świadczące o tym, że nasze ciało potrzebuje odpoczynku. Nie warto ich ignorować, aby nie dopuścić do pogłębienia się problemu.

  Ustawienie monitora na odpowiedniej wysokości i kącie może wydawać się marginalnym szczegółem, ale to właśnie ta drobna korekta wpływa nie tylko na naszą postawę, ale i na ogólną wydajność oraz zdrowie. Wprowadzenie podstawki pod monitor to krok ku eliminacji problemów związanych z napięciem, bólami głowy, zmęczeniem oczu i szyi. Dla 30% osób pracujących w biurze jest to szczególnie istotne, przy czym aż połowa z nich zauważa, że wpływa to na ich efektywność oraz samopoczucie.

  10.jpg

  Podstawka na biurko — więcej przestrzeni i wygody

  Umieszczając monitor na podstawce, możemy zyskać nie tylko korzyści zdrowotne, ale także dodatkową przestrzeń na biurku. Monitor zabiera sporo miejsca, co bywa problematyczne zwłaszcza przy stoliku lub biurku niewielkich rozmiarów. Może zabraknąć nam miejsca na rozłożenie dokumentów, notatek czy książek. Tego typu nadstawki na biurko to doskonałe uzupełnienie ergonomicznego stanowiska pracy. Można trzymać na niej nie tylko monitor, ale także bieżące dokumenty czy inne potrzebne przedmioty. Niektóre z nich spełniają nawet funkcję regału — mają dodatkowe szufladki i półki, co pomaga w lepszej organizacji biurka. Dzięki nim możemy z łatwością utrzymać porządek i mieć wszystkie niezbędne rzeczy w zasięgu ręki.

  Dlaczego warto stosować podstawki pod monitor?

  Nadal zastanawiasz się, czy warto kupić podstawkę pod monitor? Dla niezdecydowanych przygotowaliśmy skondensowaną porcję najważniejszych informacji. Zobacz, dlaczego tak ważne jest zadbanie o ergonomiczne stanowisko pracy i prawidłową podstawę przy komputerze. Oto korzyści wynikające z zastosowania podstawki pod monitor:

  • Ustawienie monitora na odpowiedniej wysokości zmniejsza ryzyko dolegliwości kręgosłupa oraz dyskomfortu podczas pracy
  • Redukuje bóle karku, kręgosłupa, stawów rąk i dłoni, a także zmniejsza zmęczenie oczu
  • Regulacja wysokości monitora poprawia komfort widzenia, minimalizując obciążenie oczu
  • Elastyczne dostosowanie monitora do własnych potrzeb, zwłaszcza przy pracy z kilkoma ekranami, zapewnia większą swobodę w aranżacji stanowiska
  • Dodatkowa przestrzeń na biurku, którą zapewnia podstawa pod monitor, pomaga w utrzymaniu porządku i lepszej organizacji miejsca pracy.

  11.jpg

  Poprawa jakości i wydajności pracy przy zastosowaniu podstawki pod monitor może być zaskakująca. Szczególnie u osób, które spędzają wiele godzin dziennie, pracując przy komputerze. Aby korzyści były jeszcze lepiej widoczne, wraz z podstawką warto zainwestować w ergonomiczny fotel biurowy. Taki zestaw stwarza optymalne warunki do pracy siedzącej, redukując obciążenie kręgosłupa i poprawiając ogólny komfort użytkownika.

  Podstawki pod laptopa i praktyczne wyposażenie biurowe 

  Przy okazji, jeśli szukasz wysokiej jakości mebli biurowych, warto zajrzeć do sklepu Edinos, gdzie znajdziesz szeroki wybór funkcjonalnych rozwiązań do Twojego domowego biura. Znajdziesz tam nie tylko podstawki pod monitory i laptopy, ale także fotele obrotowe, elektryczne biurka regulowane oraz mobilne biurka do pracy na stojąco.

  Zadbaj o swoje zdrowie i lepsze samopoczucie, aranżując domowe biuro na miarę profesjonalnego miejsca pracy, wybierając praktyczne meble biurowe dostępne w sklepie Edinos.

  Komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *