Czemu warto postawić na dywany do przedpokoju? Praktyczne i stylowe rozwiązanie!

  Czemu warto postawić na dywany do przedpokoju? Praktyczne i stylowe rozwiązanie!

  Wielu osobom wydaje się, że dywan w przedpokoju jest niepotrzebny. Tymczasem niewielki nawet chodnik świetnie ożywi to wnętrze, doda mu przytulności i zatrzyma naniesiony z dworu kurz i błoto. Nie musi przy tym zasłaniać podłogi, bo do małego przedpokoju wystarczy niewielki dywanik, położony przy szafce z butami. Jak wybrać dywan do przedpokoju, aby spełnił swoje zadania? W tym artykule znajdziesz garść sprawdzonych porad.

  Cechy dobrego dywanu na korytarz – o czym powinieneś wiedzieć

  Idealny dywan do przedpokoju powinien być ładny i praktyczny. Jego zadaniem jest zatrzymywanie kurzu i błota. Nie powinien się przy tym odwijać ani przesuwać po podłodze, bo grozi to potknięciem i upadkiem. Dywan wiotki łatwo namięknie podczas deszczowych i zimowych dni. Rogi będą się zawijały, a błoto rozniesie się butami po całej podłodze. Równie niepraktyczny do przedpokoju jest miękki dywan z dłuższym splotem. Takie dywany sprawdzą się w pokojach, a nie przy wejściu do domu. Dlatego najlepiej wybrać dywan do przedpokoju nieco sztywniejszy, z krótkim lub płaskim splotem i raczej w ciemnych kolorach. Nie zabrudzi się zbyt szybko, a w razie potrzeby łatwo go wytrzepać i uprać. 

  Jaki dywan warto wybrać na korytarz – porady i wskazówki

  Dobrymi opiniami cieszą się antypoślizgowe dywany do przedpokoju. Przylegają do podłogi i nie przesuwają się, ani nie zawijają. Ładne i praktyczne są dywany ze sznurka, tkane na płasko. Wyglądają nowocześnie, dobrze zbierają piasek z butów, a przy tym szybko schną. Jeśli chodzi o wzór dywanu do przedpokoju, to postaw na stonowane wzornictwo i kolory. Zrezygnuj z jasnych barw, bo jasne dywany w przedpokoju są niepraktyczne. Za to ładnie wyglądają chodniki i dywany ze wzorem graficznym lub motywami roślinnymi. W nowoczesnych, minimalistycznych przedpokojach, ładnie prezentują się dywany z deseniem marmuru albo przekroju pnia drzewa.

  Gdzie kupić idealny dywan do przedpokoju?

  Doskonałymi opiniami cieszą się nowoczesne dywany do przedpokoju w Eureka – sklepie internetowym, który oferuje szeroki asortyment dywanów do wszystkich pomieszczeń. Dywany ze sklepu Eureka wyróżniają się nowoczesnym wzornictwem, wysoką jakością, dużym wyborem kolorów i wymiarów. Równie istotne są niskie ceny i szybka wysyłka. Sprawdź ofertę sklepu i wybierz wymarzony dywan, który ozdobi Twój przedpokój.

  Komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *