Gdzie najkorzystniej sprzedać złoto?

  Gdzie najkorzystniej sprzedać złoto?

  W czasach inflacji trudno jest zdecydować co zrobić z nadwyżką środków finansowych.

  Czy złoto jest dobrą lokatą?

  Na pewno konto bankowe jest bezpiecznym miejscem do przechowywania gotówki, ale trzeba niestety liczyć się z systematycznym spadkiem wartości oszczędności. Nie każdego stać na tak duże inwestycje jak nieruchomości. Złoto jest stosunkowo bezpiecznym i stabilnym sposobem na zabezpieczenie oszczędności. Nie znaczy to jednak że da się je w krótkim okresie czasu tanio kupić i drożej sprzedać. Jest to inwestycja typowo długoterminowa. Jedną z zalet inwestowania w złoto jest to, że zawsze można je od ręki wymienić na gotówkę. Wystarczy odwiedzić skup złota, który niezależnie od ilości i rodzaju złotego kruszcu na miejscu dokona wyceny i wypłaci gotówkę klientowi.

  Jak wybrać skup złota?

  Nie warto próbować sprzedawać złota na własną rękę osobom prywatnym poprzez ogłoszenia lub portale internetowe. Trzeba sporej wiedzy i  odpowiednich przyrządów aby właściwie wycenić złoto. Można paść ofiarą oszusta, który zaproponuje cenę dużo niższą od rynkowej tłumacząc to na pseudo fachowe sposoby. Profesjonalny skup złota, taki jak artar.eu działa oficjalnie, zgodnie z przepisami i posiada państwowe zezwolenia  na obrót metalami szlachetnymi. Każdy może tu liczyć na wycenę, która nie zobowiązuje do sprzedaży.  Po wycenie skup złota przedstawia ofertę – jeśli odpowiada ona klientowi na miejscu sporządzana jest umowa kupna sprzedaży i wypłacana gotówka. Wszystkie transakcje w artar.eu odbywają się dyskretnie z poszanowaniem tajemnicy handlowej.

  W jaki sposób skup złota dokonuje wyceny?

  Cena złota zależ7 od kilku czynników. Pierwszym i najważniejszym są aktualne ceny obowiązujące na światowych giełdach. Drugim kurs dolara w stosunku do złotówki, ponieważ na giełdach złoto notowane jest w dolarach amerykańskich. Trzeci to próba złota, czyli zawartość czystego złota w stopie. Czwarty to rodzaj złota – tutaj mogą występować znaczne różnie. Najcenniejsze jest tak zwane złoto inwestycyjne  – sztabki i monety. Ich wartość jest największa, kiedy znajdują się w stanie menniczym – zapieczętowane w specjalne, certyfikowane opakowania. Jeżeli były z nich wyjmowane wartość maleje wraz z uszkodzeniami mechanicznymi, często niewidocznymi gołym okiem. Skup złota przyjmie również biżuterię wszelkiego rodzaju, a także złote przedmioty – wieczne pióra, oprawki do okularów, sztućce, medale i tym podobne. Niestety w skupie złota nie liczy się wartość artystyczna ani sentymentalna – tego rodzaju przedmioty traktowane są jako złom.

  Komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *