Znaczenie tablic orientacyjnych i bezpieczeństwa w infrastrukturze wodociągowej.

  Znaczenie tablic orientacyjnych i bezpieczeństwa w infrastrukturze wodociągowej.

  Tablice wodociągowe (orientacyjne) mają niebagatelne znaczenie w zakresie przebiegu systemu wodociągowego, co jest szczególnie istotne w przypadku prac serwisowych lub awarii. Co warto wiedzieć na ich temat? Gdzie można je kupić?

  Oznaczenia wodociągowe – niezwykle ważne informacje

  Nie ma wątpliwości, jak wielką wagę powinno się przykładać do dokładnego informowania, zwłaszcza w miejscach, gdzie jest to szczególnie koniecznie, między innymi w opisywanym tu środowisko infrastruktury wodociągowej. Specjalnie tabliczki, takie jak te https://multi-tab.pl/wodociagi/tablice-orientacyjne-dla-wodociagow-2/ montowane są w różnych miejscach, na przykład na ścianach budynków czy latarniach. 

  Tablice orientacyjne i bezpieczeństwa – jak wyglądają?

  Mają one różne kolory, w zależności od przeznaczenia. Czerwone są zarezerwowane dla hydrantów, białe zaś wskazują na elementy łącza wodociągowego. Na tabliczkach widnieją też litery, które przekazują kluczowe informacje. Duża litera po lewej stronie tabliczki oznacza typ konkretnej instalacji, w prawym górnym rogu mamy zaś numer instalacji wodociągowej. Pod tym numer natomiast mamy wskazówkę na temat średnicy rury w milimetrach. Na samym dole widnieje litera “T”, co wskazuje na lokalizację danej instalacji. Wzory tablic informacyjnych określa Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 1 lipca. Odnosi się ono do różnych rodzajów tablic, jak te, które oznaczają teren ochrony pośredniej ujęcia wody powierzchniowej, wody podziemnej itp. 

  Tak samo są ważne oznaczenia wodociągów. Także i tu stosuje się różnego typu znaki oraz tabliczki. Pozwala to na szybką lokalizację kluczowych elementów całego systemu wodociągowego, jak zasuwa, hydrant, przyłączenie uziomu, zawór wodny, punkt pomiarowy itp. To niezwykle istotne źródło informacji dla techników, zwłaszcza gdy muszą wykonać pilne zadania związane z sieciami wodociągowymi. 

  Jak widać znaczenie tablic orientacyjnych i bezpieczeństwa w infrastrukturze wodociągowej jest ogromne, dlatego trzeba dołożyć wszelkich starań, aby tego dopilnować. Zachęcamy do odwiedzenia sklepu multi-tab.pl, gdzie dostępne są wysokiej jakości tablice wodociągowe, ale nie tylko, bo również energetyczne i gazownicze.

  Komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *