Nowoczesne meble łazienkowe, które zapewnią funkcjonalność mniejszych pomieszczeń

  Nowoczesne meble łazienkowe, które zapewnią funkcjonalność mniejszych pomieszczeń

  Przemyślane wyposażenie małej łazienki ma duży wpływ na komfort dbania o codzienną higienę. Mimo to stworzenie projektu, który będzie wyróżniał się zarówno ciekawym designem, jak i funkcjonalnością, nie zawsze należy do łatwych zadań. Dzieje się tak, ponieważ inwestorzy muszą na niewielkiej powierzchni zmieścić wszystkie niezbędne elementy wyposażenia łazienki, takie jak umywalka, toaleta, prysznic/wanna i niekiedy również pralka, a przy tym zaprojektować wnętrze, które okaże się przytulne oraz praktyczne. Dlatego bardzo duże znaczenie mają meble łazienkowe, które powinny zapewniać sporo miejsca do przechowywania bez konieczności poświęcania wielu metrów kwadratowych. Warto dowiedzieć się, które modele najlepiej sprawdzą się w małych łazienkach i zyskać pewność, że remont spełni najważniejsze potrzeby domowników.

  Jakie meble najlepiej sprawdzą się w niewielkiej łazience?

  Odpowiednio dobrane meble łazienkowe pozwalają optycznie powiększyć całą przestrzeń i jednocześnie zapewnić domownikom większą wygodę korzystania z pomieszczenia. Dzieje się tak, ponieważ pojemne szafki czy regały pozwalają na wygodne schowanie różnego rodzaju akcesoriów i kosmetyków, co sprawia, że wnętrze wydaje się minimalistyczne oraz uporządkowane. Dzięki temu okazuje się również optycznie większe – szczególnie, jeśli zdecydujemy się dodatkowo na jasne fronty, które będą odbijały światło i rozświetlały łazienkę. Dlatego projektując wystrój niewielkiej łazienki, warto przede wszystkim rozważyć jasne kolory płytek, podłogi oraz mebli, a także zdecydować się na duże lustra, które stworzą optyczne wrażenie większej przestrzeni. Oprócz tego niezwykle ważne okazuje się przemyślane wykorzystanie różnego rodzaju zakamarków, takich jak miejsce pod umywalką.

  Biala-wiszaca-szafka-z-nablatowa-okragla-umywalka-seria-Olimpia.jpg

  Wysokiej jakości szafki pod umywalkę wyróżniają się wydzielonym miejscem na syfon, które przy przemyślanym projekcie nie ogranicza jednak w dużym stopniu przestrzeni do przechowywania. W małych łazienkach lepiej sprawdzą się niewielkie umywalki i szafki ze względu na fakt, że ich wielkość nie ma aż tak dużego wpływu na komfort codziennego dbania o higienę – wówczas zyskamy więcej miejsca na przestronny prysznic czy niewielką wannę. Warto jednak zadbać o to, aby wybrane szafki cechowały się możliwością wstawienia organizerom, które znacznie ułatwiają dbanie o porządek, a także dodatkowymi funkcjami w postaci cichego domyku, który zapobiega gwałtownemu trzaskaniu i tym samym zmniejsza ryzyko uszkodzeń mechanicznych. Tego typu szafki w różnych wymiarach oferuje marka Gante oferująca wysokiej jakości wyposażenie łazienkowe w wielu pięknych stylach.

  Funkcjonalne regały, które nie zajmują wiele cennego miejsca

  Oprócz szafek pod umywalkę warto również rozważyć inwestycję w podwieszane regały, które dzięki montażowi na ścianie wydają się zajmować mniej miejsca w łazience. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że nawet mimo niewielkiej szerokości czy głębokości wyróżniają się dużą pojemnością – między innymi ze względu na swoją wysokość. Co więcej, inwestorzy mogą zdecydować się nie tylko na klasyczne regały z półkami czy szafkami, ale również na modele z funkcjonalnym koszem cargo. Kosz świetnie sprawdzi się jako miejsce na tekstylia łazienkowe lub na pranie, dzięki czemu nie będziemy musieli decydować się na zakup dodatkowego stojącego pojemnika.

  Komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *