Jak zabezpiczyć dom przed owadami?

Jak zabezpiczyć dom przed owadami?

Jak zabezpiczyć dom przed owadami?

Owady potrafią uprzykrzyć życie każdemu człowiekowi czy to na zewnątrz, czy w domu. Najbardziej popularną metodą jest pozbywanie się ich przy użyciu łapki na owady, ale jest to czasochłonne, a często owady są szybsze od człowieka. Nie wszystkie insekty w domu taką metodą można usunąć. Owady wpadają do domów przez drzwi, uchylone i otwarte okna. Jak zapobiec temu zjawisku? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu, który powstał we współpracy z Krzysztofem Czechowskim – producentem rolet, żaluzji i moskitier z Łodzi!

Jaka jest najlepsza ochrona przed owadami?

Aby w jak najlepszy sposób ochraniać dom przed owadami, warto zainwestować w moskitiery. Moskitiery okienne osłaniają drzwi i okna i skutecznie blokują wstęp do pomieszczeń dla owadów. Zaletą moskitier jest to, że nie wpuszczą szkodników na teren mieszkania, a pożyteczne zwierzęta jak pszczoły czy trzmiele nie zostaną zabite w domu. Istnieje wiele rodzajów moskitier. Można je dostosować do preferencji i gustów posiadacza.

Jak chronić dom przed owadami?

Niestety, aby odpowiednio chronić dom przed różnymi owadami, trzeba zainwestować w odpowiednie środki. Wyróżnia się trzy sposoby na ochronę pomieszczeń przed owadami. Są to:

  • montaż moskitier, które chronią dom,
  • używanie sprejów przeciwko owadom,
  • lampki, które emitują ultradźwięki,
  • naturalne metody odstraszania.

Moskitiery są jedną z najskuteczniejszych metod walki z owadami. Ten dodatek do drzwi i okien pozwala użytkownikowi na spokojne otworzenie okna w upalny dzień, czy wieczorem, kiedy światło jest zapalone. Ćmy i komary zachęcone dostęp do światła nie mają szans, aby dostać się do pomieszczenia, a człowiek może spokojnie spać przy uchylonym oknie czy włączonym telewizorze. Jest to funkcjonalne i estetyczne wyposażenie domów, niezbędne w upalne dni i wieczory. Innym sposobem na ochronę domów przed owadami jest używanie preparatów przeciwko owadom. Używa się ich na skórę i chronią przed ugryzieniami np. komarów. Innym użyciem jest również stosowanie takich sprejów w domu np. poprzez postawienie ich na półce lub zamontowanie na ścianie.

Takie spreje wyposażone są w czujniki, które rozpylają substancję w momencie, gdy owad przeleci w pobliżu urządzenia. Wadą takich sprejów jest ich chemiczny i nieprzyjemny zapach, który może być irytujący dla domowników, a poza tym nie zapełni pełnej ochrony przed owadami. Innym sposobem ochrony domu przed owadami jest używanie lampek, które emitują ultradźwięki. To lepszy sposób niż używanie sprejów, ponieważ nie wydzielają nieprzyjemnych zapachów i działają przez cały czas. Ostatnią z metod ochrony domu przed insektami jest użycie naturalnych metod. W przyrodzie występuje wiele roślin i ziół, które odstraszają wiele owadów.

Rodzaje moskitier- który typ wybrać?

Wyróżnia się takie moskitiery jak:

  • moskitiera okienna ramkowa,
  • montowana w rolecie,
  • moskitiera drzwiowa,
  • moskitiera zwijana,
  • moskitiera przesuwna.

Wybierając moskitierę, należy przede wszystkim patrzeć na wielkość oraz gęstość sieci. Wielkość musi być dopasowana do wymiarów drzwi lub okien. Najlepszy pomysłem będzie wybranie moskitiery, która będzie miała sieć z oczkami co 1,2 mm. Dzięki temu do wnętrza pomieszczenia nie dostaną się najmniejsze owady.

Moskitiery na okna i drzwi

Moskitiery to urządzenia, które zapobiegają wpadaniu owadów do pomieszczeń. Najczęściej są montowane na oknach, ale są też modele przystosowane do montażu na drzwiach. Główną zaletą tych produktów jest to, że są bardzo łatwe i bezinwazyjne w montażu. Nie potrzeba przy tym wiertarki czy innych urządzeń. Moskitiery są produkowane do samodzielnego montażu. Wysoka jakość wykonania wpływa na żywotność moskitier, dzięki czemu będą służyć przez kilka lat. Inną z zalet moskitier jest to, że są odporne na zniszczenia i korozję. Siatki wytwarzane są najczęściej z włókna szklanego. Ramki montowane na zewnątrz są trwałe i odporne na trudne warunki atmosferyczne. Podstawową zaletą moskitier jest ochrona przed owadami. To ich główne zadanie, po to zostały stworzone. Najlepsze są modele ramkowe, które świetnie wykonują powierzone zadanie. Mała gęstość siatki sprawia, że zatrzymują one wszystkie insekty. Są nawet modele antyalergiczne, które chronią mieszkanie przed pyłkami. Dzięki moskitierom użytkownik dba o bezpieczeństwo zwierząt domowych. Ryzyko ugryzienia kota lub psa przez wściekłego szerszenia, lub osę spada do zera. Dodatkowo zwierzę nie wypadnie przez okno. Ostatnią z zalet jest estetyczny wygląd moskitier, dzięki czemu nie oszpecają mieszkania.

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *