Jak wybrać spacerówkę dla dziecka?

  Jak wybrać spacerówkę dla dziecka?

  Kiedy dziecko zaczyna już samodzielnie podnosić główkę i siadać, zazwyczaj rodzice decydują się na zmianę standardowej gondoli na spacerówkę. Taki wózek jest lżejszy i bardziej poręczny, a dodatkowo umożliwia maluchowi obserwowanie świata. Na jego zakup możemy zdecydować się wtedy kiedy nasza pociecha skończy 6 miesięcy. Żeby jednak model taki był komfortowy zarówno dla dziecka, jak i opiekuna, musi spełniać szereg kryteriów. Warto więc wiedzieć, czym kierować się podczas zakupu takiego produktu. Jak wybrać spacerówkę dla dziecka? Podpowiadamy.

  Na jakie parametry zwrócić uwagę wybierając spacerówkę dla dziecka?

  Wybierając spacerówkę dla dziecka, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów, aby wózek taki spełniał nasze oczekiwania. Przede wszystkim zastanówmy się, na jakim podłożu najczęściej będziemy go wykorzystywać, ponieważ obecnie na rynku dostępne są różne rodzaje spacerówek. Do wyboru mamy typowo miejskie wersje, jak również sportowe oraz lekkie i poręczne modele. Zwróćmy uwagę również na producenta. Na przykład wózki anex to produkty od renomowanej firmy. Pamiętajmy, że stawiając na spacerówkę od cenionego producenta, zmniejszamy ryzyko awarii takiego modelu, a także usterek związanych ze słabą jakością elementów. Ważny jest także rodzaj i liczba kół w wózku oraz sposób jego składania. Sprawdźmy także typ siedziska i rodzaj stelaża. Dla wielu opiekunów istotny może być także design spacerówki, jej waga, wyposażenie i kolor.

  Stelaż i sposób składania spacerówki

  Podczas wyboru spacerówki powinniśmy zwrócić uwagę na wiele kwestii. Jednak wśród najistotniejszych, bez wątpienia można wymienić solidną konstrukcję takiego modelu. Pamiętajmy o tym, że stelaż odpowiada za bezpieczeństwo malucha, a także wygodę użytkowania wózka. Dlatego jest to kwestia, na którą musimy zwrócić szczególną uwagę. Obecnie na rynku znajdziemy wersje zarówno z metalowym stelażem, który nierzadko jest bardzo ciężki i utrudnia zarówno przenoszenie, jak i prowadzenie wózka. Z tego powodu wielu rodziców stawia na wysokiej jakości modele z aluminium. Wyróżniają się one lekkością i dużą wytrzymałością. W przypadku spacerówki istotny jest również sposób składania wózka.

  Jakie koła w spacerówce wybrać?

  Kolejnym ważnym elementem, na który musimy zwrócić uwagę, wybierając spacerówkę, jest rodzaj i wielkość kół. Wpływają one na komfort prowadzenia wózka, a także wygodę malucha. Obecnie w tego typu produktach możemy spotkać koła piankowe, pompowane i żelowe. Te pierwsze są małe i lekkie, dodatkowo trudno jest je przebić, jednak można je uszkodzić. Niezbyt dobrze amortyzują one wstrząsy i sprawdzają się wyłącznie na gładkich miejskich drogach. Wersje żelowe z kolei nie mają dętki, lecz zapewniają dobrą amortyzację. Sprawdzają się, zwłaszcza jeżeli będziemy wykorzystywali spacerówkę do poruszania się ulicami miasta i od czasu do czasu będziemy wykorzystywać ją również w innym terenie. Koła pompowane z kolei świetnie sprawdzają się tam, gdzie konieczna odpowiednia amortyzacja, a więc na przykład w przypadku spacerów na wsi lub po lesie. Są one jednak dość ciężkie i wyróżniają się dużą średnicą, a dodatkowo może zdarzyć się, że zostaną przebite.

  Komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *