Firany i zasłony bożonarodzeniowe – ważny element świątecznego wystroju wnętrza

  Firany i zasłony bożonarodzeniowe – ważny element świątecznego wystroju wnętrza

  W okresie przedświątecznym sklepy pękają w szwach od różnego rodzaju ozdób bożonarodzeniowych, które mają pomóc nam stworzyć uroczysty i przytulny klimat. Buszując wśród tych dekoracji, często zapominamy, że świetnym sposobem na przystrojenie domu czy mieszkania jest zaopatrzenie się w odpowiednie zasłony i firany. Czasem prześmiewczo twierdzi się, że najważniejszym elementem przygotowań do Gwiazdki jest mycie okien, ale nie można przy tym pominąć ich aranżacji.

  W jaki sposób udekorować najważniejsze pomieszczenia?

  Tuż przed rozpoczęciem świętowania najwięcej czasu spędzamy w kuchni, gdzie przygotowujemy smaczne dania wigilijne oraz słodkie wypieki. Z uwagi na to, że zimą dni bywają ponure, a zmrok zapada bardzo wcześnie, firany świąteczne do kuchni powinny poza funkcją dekoracyjną przepuszczać dużo światła. Dlatego dobrym wyborem będą proste w montażu bożonarodzeniowe zazdrostki. 

  Miejscami grającymi pierwsze skrzypce w czasie świąt są jadalnia i salon, w których odbywają się spotkania z bliskimi. Do tych pomieszczeń najlepiej wybrać modele z motywami świątecznymi np. reniferami, lub w jednolitych kolorach wprost kojarzących się z Bożym Narodzeniem tj. czerwień czy zieleń. Warto wiedzieć, że niektóre sklepy oferują specjalne zestawy firan i zasłon, dzięki którym nawet osoby nieznające się na aranżacji mogą pięknie i stylowo przystroić okna na ten magiczny czas.

  Firany panelowe – nowoczesne i eleganckie rozwiązanie na Gwiazdkę

  Jeśli chcesz nadać swoim oknom świąteczny nastrój z unikalnymi firanami, świetnym pomysłem będzie wykorzystanie cieszących się coraz większą popularnością wśród stylistów wnętrz modeli panelowych. Tego typu firany prezentują się pięknie w każdym pomieszczeniu, jednak w okresie bożonarodzeniowym warto wypróbować je w kuchni. Tu najlepiej sprawdzą się modele wykonane z woalu, wyposażone w ażurowe panele oraz udekorowane minimalistycznymi ozdobami, które odświeżą wygląd pomieszczenia i nie będą ograniczać dopływu światła.

  Czym jeszcze należy się kierować przy wyborze świątecznych firan i zasłon?

  Przed zakupem firan i zasłon świątecznych poza kolorystyką i wzornictwem, dobrze jest również zwrócić uwagę na ich:

  • Długość – zastanówmy się, czy chcemy, aby sięgały tylko do parapetu, a może aż do podłogi?
  • Szerokość – powinny być nieco szersze niż karnisz, by je pomarszczyć.
  • Typ mocowania – można je zawieszać np. na taśmie, żabkach czy przelotkach. Pomyślmy, który z tych sposobów najlepiej trafi w nasze gusta.

  Warto wiedzieć, że opisywane artykuły powinny wpisywać się w ogólny wystrój wnętrza i komponować z innymi ozdobami wykorzystanymi do bożonarodzeniowej aranżacji.

  Komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *