Styropian – doskonała termoizolacja

  Styropian – doskonała termoizolacja

  Odpowiednia izolacja termiczna naszego budynku to jeden z kluczowych elementów, który odpowiedzialny jest za bardzo wiele kwestii w późniejszym czasie.

   Etap ten jest bardzo istotnym zarówno przy budowie budynku od zera, jak również w przypadku jego remontowania. Zarówno wybór odpowiedniego styropianu, jak również jego poprawne ułożenie będą miały gigantyczne znaczenie w kwestii późniejszego użytkowania budynku, a także jego właściwości termicznych. Od bardzo wielu lat to właśnie ta forma wykonywania izolacji termicznej budynków wiedzie prym na rynku budowlanym i remontowym.

   

  Styropian – wielofunkcyjny materiał do izolacji

              Oklejenie budynku styropianem ma bardzo wiele zalet. Przede wszystkim dbać będziemy w ten sposób o walory energetyczne naszego budynku. Styropian budowlany (EPS) dostępny jest w przynajmniej kilku rodzajach i niezwykle ważnym parametrem jest jego współczynnik przewodzenia ciepła. Jest to innymi słowy tak zwany współczynnik lambda, którego wartość powinna być jak najniższa. Niska wartość tego współczynnika oznaczać będzie, że dany materiał będzie nas izolował znacznie lepiej, aniżeli ten, który posiada współczynnik wyższy. Cenna izolacja akustyczna naszych ścian. Oczywiście nie to jest jego zadaniem, ale dodatkowa warstwa ułożona na ścianie oczywiście w pewnym stopniu będzie izolowała nas również akustycznie od otoczenia. Więcej informacji znajdziesz na: Styropmin.pl.

   

  Nowoczesna pianka PUR – alternatywa

              Oczywiście na rynku pojawiają się również rozwiązania, które poniekąd rewolucjonizują tę branżę. To chociażby pianka PUR, która jest rodzajem pianki układanej na naszych ścianach w sposób natryskowy. Tworzy ona znakomitą izolację na całej powierzchni również w nieco trudnie dostępnych miejscach. Często wykorzystywana jest do wykonania ocieplenia na poddaszach budynku, choć w jej przypadku również nie zawsze może być ułożona. Musimy bowiem mieć do czynienia z odpowiednio wysuszonym drewnem konstrukcyjnym, by taka praca mogła zostać wykonana.

   

  Zleć prace ociepleniowe fachowcom – korzyści

              Oczywiście nie brakuje osób, które decydują się na samodzielne wykonanie izolacji termicznej swojego budynku. Niesie to jednak za sobą pewne ryzyko. Przede wszystkim bowiem możemy wykonać ocieplenie w sposób nieprawidłowy, przez co stworzymy tak zwane mostki termiczne, a także zmniejszymy skuteczność całej izolacji. Musi być ona bowiem całkowicie szczelna i wykonana prawidłowo w każdym miejscu, aby działała w sposób należyty. W praktyce jeżeli nie jesteśmy fachowcami, to zdecydowanie lepiej będzie zlecić prace ociepleniowe osobom, które znają się na rzeczy znacznie lepiej. 

  Komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *