Specjalne rękawice chroniące przed gorącem i obuwie BHP

  Specjalne rękawice chroniące przed gorącem i obuwie BHP

  Środki ochrony osobistej są niezbędne na każdym stanowisku pracy, powinny być zawsze dobrane do specyfiki konkretnego zawodu. Składają się na nie między innymi rękawice i buty, które zabezpieczają właściwie przed działaniem rozmaitych czynników zewnętrznych, jednocześnie zapewniają wygodę i nie krępują w żaden sposób ruchu. W sprzedaży znajduje się wiele rękawic i butów, a poszczególne modele są odpowiednio pogrupowane, w zależności od ich przeznaczenia, właściwości i konstrukcji.

  Jakie powinny być rękawice robocze?

  W przypadku niektórych stanowisk pracy typu hutnik koniecznym elementem stroju stają się między innymi rękawice chroniące przed gorącem, aby nie doszło do poparzenia skóry i trwałego uszczerbku na zdrowiu. Wbrew pozorom dłonie są bardzo podatne na kontuzje, dlatego muszą być należycie zabezpieczone przed różnymi zagrożeniami, między innymi przed gorącem. Rękawice termoodporne powstały z myślą o wszystkich osobach, które na co dzień mają kontakt z gorącymi przedmiotami, czyli przykładowo hutnicy i strażacy.

  Wykorzystuje się je także w warsztatach samochodowych, nawet w piekarni. Bardzo ważne jest to, aby wybierać elementy ochronne wysokiej jakości, najlepiej od sprawdzonego producenta, czyli przykładowo rękawice Thermocut. W sprzedaży znajdują się także rękawice typu mechanic, antywibracyjne, elektroizolacyjne, antyprzecięciowe, antyprzekłuciowe, przeciwchemiczne, kwasoodporne.

  Jakie wybrać obuwie ochronne?

  Buty dla hutników zostały stworzone w taki sposób, aby chronić przed działaniem wysokiej temperatury, to samo dotyczy między innymi spawaczy i strażaków. Godne polecenia jest obuwie robocze, które zostało wykonane z wodoodpornej skóry licowej, wzbogacone o specjalne klapy mające za zadanie osłonić przed gorącem i iskrami. Istotne jest to, aby obuwie należycie zabezpieczało przed niesprzyjającymi czynnikami zewnętrznymi i jednocześnie gwarantowało duży komfort. Kolejną kwestią jest podeszwa, musi być ona antypoślizgowa w celu uchronienia się przed upadkiem. Należy zwrócić uwagę na obecność wkładek amortyzujących, które zapewniają wygodę podczas użytkowania.

  Bardzo złym pomysłem byłby zakup obuwia roboczego z niesprawdzonego źródła, od marki niecieszącej się renomą. Nie należy nadmiernie oszczędzać na środkach ochrony osobistej, bo to właśnie one mogą uchronić przed uszczerbkiem na zdrowiu. Na uwadze powinno się mieć to, aby obuwie było wykonane z dobrej jakości, wytrzymałych materiałów typu skóra, sprawdza się także tworzywo sztuczne w połączeniu ze skórą. Buty muszą być odporne na zużycie, uszkodzenia mechaniczne, zrobione z twardego i wytrzymałego materiału. Nie bez znaczenia jest także ich waga, należy szukać jak najlżejszych, co przekłada się na komfort użytkowania.

  Komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *