Słodycze dla nauczyciela na zakończenie roku szkolnego – co wybrać?

  Słodycze dla nauczyciela na zakończenie roku szkolnego – co wybrać?

  Zakończenie roku szkolnego to okazja, przy której nauczyciel zazwyczaj otrzymuje drobny upominek. To miły gest podziękowania za trud, który wkłada w swoją pracę. Choć nie jest obowiązkowy – świadczy o wrażliwości rodziców lub samych uczniów na to, jak ważny zawód wykonują wszyscy nauczyciele. Co zatem może znaleźć się na liście prezentów dla nauczyciela?

  Prezent dla wychowawcy na koniec roku szkolnego – czego nie kupować?

  Dobrze zacząć od listy rzeczy, których nie warto kupować nauczycielowi z okazji zakończenia roku szkolnego. Przede wszystkich rozsądne jest wykluczenie dużych i drogich prezentów. Podziękowania nie muszą pochłaniać dużych ilości pieniędzy i być przesadnie okazałe. Chodzi bowiem o pamięć i miły gest, a także o to, by sprawianie tego rodzaju prezentu nie było krępujące dla żadnej ze stron. 

  Nie na miejscu jest również kupowanie drobiazgów zbyt osobistych. Warto bowiem pamiętać, że obdarowujemy nauczyciela, który pozostaje z uczniami w relacji typowo szkolnej i prezent również powinien to podkreślać. Co zatem kupić?

  Jaki prezent dla nauczyciela na zakończenie roku szkolnego?

  Jest kilka rodzajów upominków, które bardzo dobrze sprawdzą się jako prezent na koniec roku szkolnego dla nauczyciela wychowawcy lub nauczyciela, który bardzo dobrze zapisał się w pamięci uczniów. Jakie to upominki?

  • Wyjątkowe słodycze. Słodycze to niewątpliwie prezenty, na które moda nigdy nie przeminie. Są eleganckie, pasują do okazji, a przy tym mogą być naprawdę wyjątkowe. Warto wybierać produkty z oferty sklepów, które specjalizują się w tworzeniu czekolady i posiadają coś naprawdę unikalnego. Jeśli w parze z tym idzie piękne i eleganckie opakowanie – prezent idealny gotowy!
  • Karty podarunkowe do różnego rodzaju sklepów. Bardzo często wręczana jest karta podarunkowa do sklepu z biżuterią, jednak warto pamiętać, że jest to rzecz, która sprawdzi się przede wszystkim jako prezent dla kobiet – nauczycielek. 
  • Kwiaty – dostają je zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Taki podarunek nie jest drogi, jest za to miły i elegancki. Niestety jego podstawową wadą jest to, że jest nietrwały. Zazwyczaj po tygodniu trzeba go wyrzucić, przez co po zakończeniu roku i prezencie nie zostaje żadna pamiątka. 
  • Dyplomy lub prace wykonane przez wychowanków. To również dobry sposób, by docenić trud nauczyciela. Oprawienie pracy sprawi, że nauczyciel otrzyma pamiątkę, która przez lata będzie mu przypominała konkretną grupę i konkretnych uczniów. 

  Komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *