Najlepsza choinka świąteczna, czyli jaka?

  Najlepsza choinka świąteczna, czyli jaka?

  Coraz mniej czasu dzieli nas od świąt Bożego Narodzenia. Oznacza to, że warto zacząć już powoli myśleć nad przygotowaniami do tego wspaniałego, rodzinnego wydarzenia. Jednym z najważniejszych symboli tego czasu jest oczywiście choinka. Coraz więcej osób decyduje się na zakup sztucznego drzewka. Czym kierować się przy jego wyborze? Podpowiadamy!

  Jaki rodzaj sztucznej choinki wybrać?

  Zakup sztucznego drzewka warto dobrze przemyśleć, ponieważ ma nam ono posłużyć przez wiele lat. Na szczęście na rynku znajdziemy wiele materiałowych modeli, które doskonale imitują prawdziwe drzewka. Sprawia to, że możesz wybrać choinkę, wyglądającą jak prawdziwa, a która będzie właściwie nie do rozróżnienia. Sprzedawcy oferują bardzo zróżnicowane gatunki.

  Warto również wiedzieć, że istnieją dwa rodzaje sztucznych choinek świątecznych – modele, których gałązki sięgają po sam stojak oraz takie z odsłoniętym pniem, gdzie gałęzie zaczynają się dopiero od pewnego momentu. Pierwsza opcja jest uniwersalna i ponadczasowa. To właśnie z nią można się najczęściej spotkać w polskich domach, ponieważ pozwala ona na zawieszenie mnóstwa ozdób.

  Choinka na pniu to z kolei rozwiązanie dla osób, które szukają czegoś, co imituje prawdziwe drzewo. W jej przypadku pień osadzony jest na stojaku lub w doniczce. Choinki świąteczne na pniu charakteryzują się bardzo estetycznym wyglądem, dlatego też coraz więcej osób decyduje się po nie sięgnąć. Bez względu na to, na który rodzaj się zdecydujesz, dobrze wyeksponowane drzewko zawsze będzie wyglądać dobrze.

  Na co zwrócić uwagę wybierając choinkę świąteczną?

  Decydując się na zakup drzewka świątecznego, trzeba wziąć pod uwagę m.in. jego wielkość. Przed wyborem konkretnego modelu należy wybrać miejsce w domu, w którym będzie stała choinka, dzięki czemu dowiesz się, na jaki rozmiar możesz sobie pozwolić. Jeśli w mieszkaniu jest ograniczona ilość miejsca, lepiej sprawdzi się węższa choinka. Wysokość drzewka uzależniona jest natomiast od wysokości sufitu.

  Nie mniej ważny jest rodzaj materiału, z którego stworzono choinkę. Najczęściej jest to PCV. Ten materiał pozwala na dowolne modelowanie gałązek, więc można je ułożyć według własnej koncepcji. Tego rodzaju drzewka charakteryzują się również niską ceną i gęstym igliwiem. Na rynku można także spotkać choinki stworzone z PE. Są one elastyczne, jednak mogą również występować prześwity w koronie.

  Jaką choinkę wybrać?

  Wybór choinki powinien opierać się na uwzględnieniu parametrów technicznych oraz wyglądzie estetycznym. Warto postawić na taki model, który najbardziej przypadnie nam do gustu. Choinki występują w różnych odcieniach, więc dobrze jest zwrócić także na to uwagę. Niektóre drzewka są wyposażone w ciekawe dodatki jak np. szyszki lub kokardki. Zakup konkretnego modelu jest jednak przede wszystkim kwestią preferencji.

  Komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *