Monitor dotykowy dla firmy – jak wybrać takie urządzenie?

  Monitor dotykowy dla firmy – jak wybrać takie urządzenie?

  Monitory dotykowe można wykorzystywać w różnego typu działalnościach. Takie urządzenia zapewniają intuicyjną obsługę oprogramowania zainstalowanego na firmowym komputerze, a także sprawdzają się doskonale np. na stanowiskach informacyjnych dla klientów. Co więcej, wśród współczesnych monitorów dotykowych dostępne są nawet modele wielkoformatowe, które znajdują zastosowanie w salach szkoleniowych i konferencyjnych.

  Wielkość ekranu, zastosowane w nim technologie i inne parametry

  W przypadku współczesnych monitorów dotykowych mamy do czynienia z kilkoma ważnymi parametrami, na które trzeba zwrócić uwagę przy wyborze takiego urządzenia. W szczególności istotne będą cechy samego wyświetlacza. A dotyczy to zarówno wielkości danego ekranu, jak i zastosowanej w nim technologii dotykowej. Bo na rynku rozwiązań dla biznesu dostępne są nie tylko „standardowe”, kilkunastocalowe modele, ale także monitory oferujące znacznie większy obszar roboczy, np. 55” albo 65”. Wybór przekątnej wyświetlacza jest zaś podstawową i w zasadzie pierwszą kwestią, którą należy ustalić. Przykładowo: jeśli przedsiębiorca potrzebuje monitora na stanowisko obsługi klientów w sklepie, punkcie usługowym czy restauracji, zazwyczaj optymalnym rozwiązaniem okazuje się model 15- lub 17-calowy. Jeżeli zaś urządzenie ma być wykorzystywane np. w sali szkoleniowej albo konferencyjnej, warto zdecydować się na ekran o większej powierzchni, który będzie dobrze widoczny dla wszystkich uczestników spotkania.

  Kolejnym, równie ważnym zagadnieniem jest wspomniana już wcześniej technologia dotykowa. A biorąc pod uwagę monitory dotykowe dla firm, które są obecnie dostępne na rynku, najczęściej można spotkać się z panelami pojemnościowymi. Wynika to z tego, że takie ekrany oferują nie tylko przyjazną obsługę, w tym reakcję na kilka punktów dotyku równocześnie (funkcję multi-touch), ale także zwiększoną odporność na zużycie i zarysowania. Ponadto, zawsze warto zwrócić uwagę na inne parametry danego urządzenia, m.in. proporcje obrazu i jego optymalną rozdzielczość (np. HD, Full HD lub wyższą), jasność, kontrast czy zakres emitowanych kolorów. Czyli na wszystko to, co przekłada się na jakość wyświetlanych treści oraz ich zgodność z używanym oprogramowaniem.

  Wdrożenie monitora dotykowego w firmie

  W kontekście samego wdrożenia monitora dotykowego w firmie kluczowe są co najmniej dwie kwestie. Pierwsza ma związek z parametrami komunikacyjnymi wybranego ekranu, a więc z możliwością jego łatwego podłączenia np. do komputera stacjonarnego lub laptopa. Innymi słowy, decydując się na omawiane rozwiązanie technologiczne dla firmy, trzeba koniecznie zadbać o kompatybilność urządzeń, które mają na co dzień ze sobą współpracować. Natomiast druga kwestia dotyczy parametrów konstrukcyjnych danego monitora dotykowego. W tym przypadku znaczenie może mieć nie tylko wielkość wdrażanego urządzenia oraz to, czy zmieści się ono na stanowisku pracy w przedsiębiorstwie, ale także opcja powieszenia takiego ekranu na uchwycie montażowym, np. na ścianie lub filarze.

  monitor-interaktywny-marki-iiyama.png

  Co oferują urządzenia interaktywne (wielkoformatowe)?

  Monitory interaktywne to nowoczesne urządzenia, które zasługują na osobną wzmiankę. W tym przypadku nie chodzi bowiem o standardowe ekrany, które muszą być stale podłączone np. do używanego w firmie komputera stacjonarnego. Modele interaktywne, głównie za sprawą obecności wydajnych podzespołów i zainstalowanego na nich systemu operacyjnego (wraz z różnymi aplikacjami), są urządzeniami w pełni niezależnymi. I dzięki temu otwierają szereg dodatkowych możliwości przed swoimi użytkownikami. Przykładowo: zazwyczaj oferują nie tylko wyświetlanie filmów, zdjęć, pokazów slajdów, plików tekstowych czy nawet arkuszy kalkulacyjnych, ale także umieszczanie adnotacji na treściach widocznych na ekranie. Co więcej, wśród monitorów interaktywnych bez problemu znajdziemy modele wielkoformatowe – o przekątnej 55”, 65”, 75” czy nawet większej. Czyli urządzenia, które sprawdzą się znakomicie przy prowadzeniu kursów, szkoleń, wykładów lub spotkań biznesowych z klientami.

  Monitory dotykowe IIyama zamówisz tutaj: https://pckf.pl/monitory-dotykowe/iiyama

  Polskie Centrum Kas Fiskalnych
  ul. Fosa 41
  02-768 Warszawa
  tel.: +48 22 550 32 00

  Artykuł powstał w wyniku płatnej współpracy.

  Komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *