Kielce – dlaczego warto zamieszkać?

  Kielce – dlaczego warto zamieszkać?

  Osoby planujące przeprowadzkę niekoniecznie muszą celować w metropolie. Coraz lepsze warunki bytowe i rozwojowe oferują również mniejsze ośrodki miejskie, gdzie ceny nieruchomości są niższe niż w wielkich miastach, a przy tym można liczyć na więcej spokoju. Przykładem są Kielce.

  Dwustutysięczne, położone w Górach Świętokrzyskich Kielce, miasto na prawach powiatu, stanowią stolicę Województwa Świętokrzyskiego. Historycznie zaliczają się do Małopolski, choć bywają klasyfikowane jako jedno z głównych miast regionu podkarpackiego. Stanowią centralny ośrodek aglomeracji kieleckiej, a co za tym idzie, regionalne centrum gospodarcze, naukowe, kulturalne, jak również targowo-wystawiennicze. Stają się też coraz atrakcyjniejszym miejscem do zamieszkania, choćby dlatego, że z uwagi na inwestycje rozwijają się gospodarczo.

  Inwestycje i mieszkania

  Wprawdzie rozwój gospodarczy Kielc nie jest aż tak dynamiczny, jak w przypadku wielkich metropolii, niemniej w mieście tym coraz częściej pojawiają się nowe inwestycje. Do tego swoje siedziby mają tutaj takie przedsiębiorstwa jak Cersanit czy Kolporter. Na rozwój pozytywnie wpływa także Kielecki Park Technologiczny. Jego celem jest unowocześnienie miasta i regionu, zatem w tymże miejscu innowacyjne firmy mogą wynająć budynek. W Kielcach działa również Specjalna Strefa Ekonomiczna, na terenie której można prowadzić biznes na preferencyjnych warunkach. Jest to zatem miasto całkiem przyjazne dla przedsiębiorców, w tym osób zamierzających zakładać start-upy, a także ludzi poszukujących pracy.

  Logicznym i naturalnym następstwem rozwoju gospodarczego oraz technologicznego jest rozbudowa infrastruktury mieszkaniowej. W Kielcach w ostatnich latach wybudowano oddano do użytku nowych osieli oraz bloków. Budowy nie ustają, prowadzone są prace nad kolejnymi budowami. Baza lokalowa systematycznie się więc poszerza. Kto nie chce kupować lokalu na własność, w Kielcach może go z łatwością wynająć. Wśród ofert wynajmu dominują te skierowane do studentów. Osób tych w mieście jest sporo i cały czas przybywa z uwagi na uczelnie. uczelnie. Oczywiście rodziny z dziećmi na kieleckim rynku mieszkaniowym również znajdą propozycje dla siebie – zarówno, jeśli chodzi o kupno, jak i o wynajem.

  Osoby poszukujące ciszy i spokoju powinny zwrócić uwagę na domy na sprzedaż w Kielcach. Ich oferta jest całkiem bogata.

  Inne zalety mieszkania w Kielcach

  Poszukując miejsca do zamieszkania, należy zwracać uwagę na dostęp do urzędów, służby zdrowia i innych instytucji. W Kielcach, jako że są one miastem wojewódzkim, jest pod tym względem nieźle. W stolicy Województwa Świętokrzyskiego swoje siedziby mają najważniejsze organa administracji: urzędy skarbowe, urząd celny, Urząd Wojewódzki czy też Komenda Wojewódzka Policji. Jeśli chodzi o dostęp do leczenia, to mieszkańcy mają do dyspozycji np. Szpital Kielecki oraz Świętokrzyskie Centrum Onkologii.

  Nie można również narzekać na dojazd – który też przecież jest istotnym kryterium przy wyborze mieszkania. Do Kielc prowadzi kilka dróg ekspresowych i krajowych, duża jest też liczba dróg lokalnych. Komunikacja zbiorowa funkcjonuje dobrze – do miasta można się łatwo się dostać pociągiem i autokarami. W samych Kielcach kursuje kilkadziesiąt linii, wśród których są bezpłatne.

  Gdzie szukać mieszkania w Kielcach?

  Znalezienie mieszkania nie jest łatwą sprawą. Na szczęście, w naszych czasach zadanie to ułatwiają portale ogłoszeniowe. W poszukiwaniu wymarzonego domu w Kielcach z pewnością pomoże portal Nieruchomosci-online.pl.

  Komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *