Jakie poduszki antyalergiczne wybrać?

  Jakie poduszki antyalergiczne wybrać?

  Osoby ze skłonnością do alergii powinny zwracać szczególną uwagę, w jakich warunkach śpią, a także z jakich poduszek, kołder i pościeli korzystają. Obecnie alergie są już uznane za choroby cywilizacyjne, a z roku na rok dotykają coraz więcej osób. Dlatego nawet jeżeli do tej pory nie mieliśmy skłonności do alergii, stan taki w każdej chwili mógł się zmienić. Warto więc stawiać na poduszki antyalergiczne, które nie wchłaniają potu, są łatwe w utrzymaniu czystości i nie stwarzają odpowiednich warunków do rozwoju alergenów. Jakie poduszki antyalergiczne warto wybrać? Podpowiadamy.

  Czym powinna wyróżniać się poduszka antyalergiczna?

  Obecnie na rynku możemy znaleźć wiele różnych poduszek antyalergicznych. Wybierając jednak taki produkt, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na to, z jakiego materiału wykonana jest poszewka, a także wypełnienie. Warto mieć świadomość, skąd dokładnie bierze się reakcja alergiczna w kontakcie z tradycyjną poduszką. Otóż zazwyczaj to nie kurz, lecz odchody żyjących w nim roztoczy nas uczulają. Środowiskiem, które sprzyja rozwojowi tych organizmów, jest wilgoć, ciepło i ciemność. Z tego powodu poduszki antyalergiczne powinny być wykonane z materiałów, które nie pochłaniają wilgoci oraz potu i są proste w pielęgnacji. Modele takie mogą być wykonane z włókien syntetycznych, lateksu, włókna bambusowego, a także innych tworzyw niepochłaniających kurzu i wilgoci.

  Jakie wypełnienie poduszki antyalergicznej wybrać?

  Poduszki antyalergiczne powinny być wypełnione wysokiej jakości materiałem syntetycznym, który nie jest podatny na odkształcenia, a dodatkowo jest bardzo wytrzymały. Ze względu na to, że alergicy powinni dość często prać swoje poduszki, pamiętajmy również, że aby pozbyć się wszelkich roztoczy i zanieczyszczeń, temperatura prania powinna wynosić co najmniej 60 stopni. Materiał, z którego wykonana jest poduszka antyalergiczna, powinien więc być dostosowany do tych wymagań. Dodatkowo produkt taki musi być wykonany z wysokiej jakości tkanin, posiadających odpowiednie certyfikaty. Muszą być one bezpieczne w kontakcie ze skórą człowieka. Poduszki dla alergików muszą być wypełnione materiałami syntetycznymi, takimi jak puch silikonowy lub pianka termoelastyczna, które nie stanowią pożywki dla drobnych mikroorganizmów i są bardziej higieniczne.

  Jaki rozmiar i twardość poduszki antyalergicznej wybrać?

  Poduszki antyalergiczne, podobnie jak tradycyjne wersje, dostępne są w różnych rozmiarach. Dlatego wybierając taki model, warto zastanowić się, jakie wymiary tego elementu będą nam najbardziej odpowiadały. Na rynku znajdziemy poduszki antyalergiczne wałek, a także wersje o wymiarach 40 × 40, 60 × 50, 50 × 70, 50 × 80, 80 × 70, 80 × 80 czy 65 × 65. Obecnie oferta poduszek antyalergicznych jest dość zróżnicowana, dzięki czemu z łatwością możemy znaleźć model dostosowany do naszych wymagań. Różnią się one między sobą również twardością. Ten parametr powinien być dostosowany materaca, jakim dysponujemy, a także pozycji, w jakiej najczęściej śpimy.

  Komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *