Ile kalorii spala sie w saunie?

  Ile kalorii spala sie w saunie?

  Spalanie kalorii w saunie

  Korzystanie z sauny najczęściej kojarzy nam się z formą relaksu i odprężenia. Dla wielu osób to idealny sposób na chwilę odpoczynku po ciężkim dniu. Korzystanie z sauny uwalnia endorfiny i poprawia nasze samopoczucie, w  podobny sposób jak ćwiczenia fizyczne. Wiele osób zastanawia się z tego powodu, czy korzystanie z sauny może odchudzać? Czy wizyta w saunie może przyspieszyć spalanie nagromadzonej tkanki tłuszczowej? 

  CZY WIZYTA W SAUNIE WSPOMAGA ODCHUDZENIE? 

  Zanim odpowiemy sobie na pytanie, ile kalorii spała się w saunie, zastanówmy się jakie korzyści przynosi regularne korzystanie z sauny? Ciało podczas wizyty w saunie jest mocno rozgrzane, a to bardzo pozytywnie wpływa na uwalnianie się toksyn z organizmu. Sauna wpływa też korzystnie na przyspieszenie metabolizmu, poprawę krążenia krwi, a ostatecznie na poprawę wyglądu skóry oraz wzmocnienie naszej odporności. 

  Zdaniem specjalistów, biorąc pod uwagę wszystkie wymienione wcześniej korzyści, regularne wizyty w saunie mogą wspomóc odchudzanie. Jednak aby stracić zbędne kilogramy, nie wystarczy odprężająca wizyta w saunie. Aby uzyskać satysfakcjonujące efekty, należy saunę traktować jako dodatek, a zadbać  przede wszystkim o dobrze zbilansowaną diete, zredukowanie liczby spożywanych kalorii (nie poleca się stosowania głodówek) oraz systematyczną i różnorodną aktywność fizyczną. 

  Korzystanie z sauny może pomóc przyspieszyć przemianę materii. Dzięki temu szybciej zobaczymy upragnione efekty naszych starań o lepszą sylwetkę, a to wszystko w atmosferze relaksu i odprężenia. Podczas korzystania z sauny jesteśmy zrelaksowani, uwalniane są endorfiny, rozgrzane mięśnie szybciej mogą się zregenerować, a to wszystko pomaga pozbyć się problemu bólu po ćwiczeniach i zakwasów. Korzystając z sauny poprawimy sobie nastrój, zregenerujemy ciało po ciężkim treningu, a spalenie kilku dodatkowych kalorii jest miłym dodatkiem. 

  kalorie w saunie

  ILE KALORII SPALA SIĘ KORZYSTAJĄC Z SAUNY?

  Sauna, dzięki swoim właściwościom, jest bardzo popularnym zabiegiem w odnowie biologicznej. Poleca się wizyty w saunie w celach leczniczych, a także kosmetycznych. Regularne korzystanie z sauny może pomóc wyeliminować uciążliwy cellulit, dzięki temu, że w bardzo wysokich temperaturach mocno się pocimy, a to  zapobiega gromadzeniu się limfy w tkankach organizmu. U kobiet pojawia się wtedy przekonanie, że efektem korzystania z sauny jest utrata tkanki tłuszczowej. Spalanie tłuszczu nie jest jednak możliwe bez odpowiedniej aktywności, a pozbycie się celulitu nie oznacza utraty tkanki tłuszczowej. Po wizycie w saunie ciało wydaje się odrobinę lżejsze, jest to jednak chwilowy efekt utraty dużych ilości płynów, które musimy szybko uzupełnić, a wtedy waga szybko wróci do normy. 

  Na pewno regularne sesje w saunie, połączone z redukcyjną dietą i systematycznym treningiem dadzą efekty w postaci poprawy wyglądu ciała, ale należy mieć świadomość, że tylko zdrowy styl życia pozwoli osiągnąć trwały efekt odchudzania. Walka o idealną figurę wymaga wysiłku, treningów i wielu wyrzeczeń, niestety relaks w saunie nie wystarczy. Chcąc szybciej zobaczyć efekty należy wyeliminować z diety cukier, „fast foody” i zastąpić je warzywami, owocami i chudym mięsem. Ważne są też napoje. Lepiej wyeliminować wszystkie napoje gazowane oraz mocno dosładzane i zastąpić je wodą, herbatą oraz naturalnymi, świeżo wyciskanych sokami, które dostarczą organizmowi witamin. 

  Wizyta w saunie sprawia, że ciało jest mocno rozgrzane, a w efekcie mocno się poci. Nie jest to jednak spalanie tkanki tłuszczowej, a utrata wody, o czym trzeba pamiętać.  W saunie cały czas  pozostajemy w spoczynku, dlatego ilość spalonych kalorii nie jest duża. Metabolizm jest przyspieszony wysoką temperaturą i dlatego ciało spala nieco więcej kalorii, niż gdybyśmy w tym samym czasie siedzieli na kanapie, oglądając ulubiony serial. Nie jest to jednak wielka liczba i wyliczenia specjalistów wskazują, że podczas godziny w saunie można spalić około 200 kalorii. A pamiętajmy, że w saunie spędzamy maksymalnie 10-15 minut, co ostatecznie daje wynik około 50 spalonych kalorii, podczas jednej wizyty w saunie. Nie można też korzystać z sauny codziennie, zalecana ilość to maksymalnie 1-2 wizyty w saunie w tygodniu. Oczywiście są to wartości uśrednione i zależą od rodzaju sauny oraz wagi osoby, która z niej korzysta. Dla porównania, jeden pączek ma 350 kalorii, a podczas godziny ćwiczeń cardio można spalić około 400 kalorii. 

  Z pewnością wizyty w saunie mogą być świetnym uzupełnieniem redukcyjnej diety i aktywności fizycznej, ale nie powinno się traktować ich jako jedynego sposobu na utratę zbędnych kilogramów. Zanim rozpoczniemy korzystanie z sauny warto też sprawdzić, czy nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań. Z sauny nie mogą korzystać m.in. kobiety w ciąży oraz osoby, które maja problem z krążeniem krwi. 

  Jeśli połączymy intensywne ćwiczenia fizyczne, odpowiedną dietę oraz wizyty z saunie, możemy spodziewać się szybkich efektów poprawy wyglądu ciała i regularnej utraty kolejnych zbędnych kilogramów.

  Komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *