Bajkoterapia grami — jak wspomóc rozwój dziecka poprzez terapeutyczną zabawę

    Bajkoterapia grami — jak wspomóc rozwój dziecka poprzez terapeutyczną zabawę

    Zastanawiasz się, jak skutecznie wspierać rozwój dziecka w sposób radosny i inspirujący? Poznaj gry terapeutyczne, które przenoszą naukę i zabawę na zupełnie nowy poziom. Dzięki nim każda chwila spędzona razem nabierze nowego znaczenia, a dzieci zanurzą się w pełen wyzwań i niezapomnianych przygód świat poznając swoje emocje. Zainspiruj się naszymi propozycjami.

    Lęki już nie będą takie straszne

    W dzisiejszym zabieganym świecie, lęki i niepokoje mogą stanowić wyzwanie zarówno dla dzieci, jak i młodzieży. Wychodząc naprzeciw tym trudnościom, powstała innowacyjna gra terapeutyczna o nazwie “Zagraj o (swój) Lęk!” autorstwa Joanny Steinke-Kalembka.

    Koncepcja rozgrywki opiera się na technikach terapii poznawczo-behawioralnej, koncentrując się na świadomości ciała, budowaniu pozytywnej samooceny oraz zmianie negatywnych myśli.

    W grze lęk został ucieleśniony w postaci stworzenia pojawiającego się w chwilach zagrożenia. Co ciekawe celem zabawy nie jest, jak mogłoby się wydawać wyeliminowanie lęku, lecz nauka budowania znacznie zdrowszej relacji z tą emocją. Dzieci wcielając się w postać potwora, odkrywają, że lęk może być również sprzymierzeńcem, który pomaga zrozumieć siebie i otaczający świat.

    edukowisko-eduksiegarnia.jpg

    Karty zabaw z superbohaterami

    Inną ciekawą propozycją wydawnictwa Edukowisko jest “Rozwijam Regulację Emocji z Superbohaterami”, która wykorzystuje ulubione postacie z kultury pop, by pomóc dzieciom w zdobywaniu umiejętności samoregulacji emocji.

    Karty zabaw, przeznaczone zarówno dla całej rodziny, jak i nauczycieli, zawierają ćwiczenia oparte na naukowo potwierdzonych metodach regulowania emocji, takich jak techniki oddechu, mindfulness, progresywna relaksacja mięśni oraz elementy jogi.

    Postacie superbohaterów stanowią główny element tej gry, ucieleśniając pozytywne cechy takie jak odwaga, wytrwałość i waleczność. Dzieci uwielbiają identyfikować się z nimi, co pozytywnie wpływa na rozwijanie pewności siebie i poprawia samoocenę.

    Trenuj rozwój elastyczności psychologicznej

    Elastyczność psychologiczna to umiejętność nawigowania między myślami i emocjami, a równocześnie podążanie ku temu, co dla nas ważne. Nie ocenianie i nie walka z tym, co się pojawia, lecz umiejętność bycia w chwili obecnej i wyboru, jak chcemy działać.

    Karty “STER na ACT” zawierają postacie, które reprezentują różne aspekty elastyczności psychologicznej, tworząc swoisty kompas, pozwalający odkryć kierunek życia oraz lepiej poruszać się po swoich myślach i emocjach skupiając się na chwili obecnej.

    Gra co prawda przeznaczona jest dla dzieci powyżej 9 roku życia oraz młodzieży jednak również dorośli chcący rozwijać swoją psychologiczną elastyczność mogą z niej skorzystać, dobrze się przy tym bawiąc.

    Wybierz grę dopasowaną do potrzeb dziecka

    Jak wynika z powyższego tekstu, gry terapeutyczne posiadają różnorodną tematykę od tych bardziej realistycznych po fantastyczne światy, co pozwala dzieciom rozwijać wyobraźnię i kreatywność. Przenosząc się w rolę bohatera czy tworząc własne strategie rozgrywki, dzieci ćwiczą myślenie abstrakcyjne oraz zdolność do rozwiązywania problemów w nietypowy sposób.

    Jeżeli zastanawiasz się gdzie kupić interesującą grę terapeutyczną to wiele ciekawych pozycji proponuje Eduksiegarnia, której produkty uzyskały aprobatę wielu nauczycieli, logopedów i pedagogów w całym kraju. Pośród wielu godnych uwagi perełek odnajdziesz gry, dostosowane do wieku i możliwości więc dzieci w różnym stadium rozwoju mogą czerpać z nich pełnię korzyści, niezależnie od swojego poziomu umiejętności czy doświadczenia.

    Komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *